Srovnání platforem pro e-shop

14.03.2023

Česká republika je e-shopařská velmoc. V době covidu jich mnoho přibylo a v době krize jich zase spousta zanikne. To je prostě normální, některé zdroje uvádí, že na tom, aby byl eshop schopný a vydržel je potřeba alespoň 5 let na trhu.

 Kde e-shop postavit pokud nemáte statisíce v kapse, to je otázka kterou si pokládá každý.

Mám proto srovnání 3 oblíbených platforem, na kterých se dá postavit slušný e-shop.

 Všechny mají podporu v CZ velkou skupinu na Facebooku, kde je možné říct si o pomoc či sdílet novinky a zkušenosti.1. UPGETES


Nejlépe  poměr cena výkon funkce a možnosti vychází nástroj UPgates. Ten nabízí krásné šablony, moderní a intuitivní editor a skvělou zákaznickou podporu, kterou jde kontaktovat několika způsoby. K tomu nabízí všechny potřebné doplňky zdarma. Velkou výhodou UPgates také je, že jeho eshopy mají výbornou rychlost načtení, která se v průměru pohybuje okolo jedné sekundy. Nevýhodou je o něco vyšší cena. Pokud ale hledáte robustní a profesionální řešení na vývoj eshopu od A-Z, poměr cena/výkon je u UPgates velice dobrý.2. E-SHOP RYCHLE

Láká hlavně na nízké ceny, které jsou o řád nižší než ceny jeho konkurentů. Eshop-rychle nabízí velký počet šablon, skvělou zákaznickou podporu a všechny potřebné doplňky zdarma. Jedinou nevýhodou je trochu nemoderní design jeho editoru, jinak je ale tento nástroj v podstatě bez chyb. především pro začínající e-shopaře a tzv. mama podnikatelky je to vhodný nástroj jak mít pěkný vzhled za dobrou cenu.


3.SHOPTET

 Jedná o kvalitní a profesionální řešení. Shoptet je rychlý a jednoduchý. Má pěkné šablony a dobře se v něm pracuje. Velkou nevýhodou je však z našeho pohledu fakt, že u levnějších tarifů nejsou dostupné některé doplňky a je potřeba si za tyto doplňky extra zaplatit. Proto při plánování eshopu na této platformě počítejte s několika poplatky navíc bud jednorázově nebo formou měsíčních faktur. u tarifu Basic chybí např. základní doplněk skladové zásoby, také je škoda že neobsahuje např. související či podobné produkty.  Také některé doplňky se na šablonách zobrazují jinak a pro některé nejsou vhodné vůbec. Bohužel na jakékoliv větší úpravy je nutné mít kodéra , který vám pomůže, pokud si sami nevíte rady. i přes to je to ale jeden z nejpoužívanějších řešení a s troškou času a kapitálem se na něm dá postavit krásný eshop.


Máte další otázky? Ráda je s vámi proberu na konzultaci zdarma.